[Karczma] Egzorcyzmy w Półorku

Przeglądano 376 razy

death

29 Kahala 4368 roku, Mała Vanthia, Karczma “Pod Pijanym Półorkiem”

Nadszedł dzień, kiedy to gruby, leniwy i skąpy Euzebiusz zmienił się nie do poznania: nie jednak za sprawą marudzeń Petroneli, nie z powodu kryzysu wieku średniego. Stało się to z powodu opętania! Po Vanthii rozwieszono ogłoszenia w poszukiwaniu śmiałków, którzy podjęliby się wypędzenia złego ducha z karczmarza, ale nikt nie traktował tego poważnie. Niedowiarki miały swój dowód, kiedy gospodarz zaczął ciskać w przybyłych do karczmy butelkami, a nie był to koniec ekscesów. Ebi latał pod powałą, rzucał w gości jedzeniem i próbował napoić wszystkich Moczem Harolda. W izbie działy się cuda nie z tej ziemi. Jeśli ktoś dalej sądził, że ogłoszenie na drzwiach przybił psotny huncwot - mógł się teraz przekonać, że nic z tych rzeczy. W Euzebiusza coś wstąpiło i trzeba było dołożyć wszelkich starań, by odzyskać starego sknerę.

Tego dnia widziano w karczmie między innymi następujących gości: Torharða, Dantona, Yaviana, Mesmerię, Mattanjaha, Drakarena, Chingkima, Snædís, Tukkę, Attisę, Groont'ogera czy Ewena, a na chwilę przyszli również Fleuryanne, Arsynoe, Rajani oraz Lawree. Wśród dziwów wieczoru można było zobaczyć zjawy unoszące się nad ziemią i "przyozdobione" przez Harolda czoła.

Szczęśliwie, połączone siły wszystkich gości wystarczyły, aby odesłać złego demona, którego imię brzmiało Rumpelsztyk. Co się stanie jednak, jeżeli złośliwy chochlik jeszcze wróci? Miejmy nadzieję, że nie będziemy mieli okazji się o tym przekonać.

Karczmarz prowadzący:  Cerieth [13436] , Luxeris [1070], Drakaren [1783]
Autor wieści: Tinúviel [10783], Cerieth [13436]
Autor grafiki: nie znaleziono