[P] Dwa Buki

Przeglądano 1054 razy

1. Położenie lokacji

Państwo: Cesarstwo, prowincja Sorvest, Księstwo Vanth, Hrabstwo Turgonia.
Położenie: na północny-zachód od Azeloth, północny-zachód Hrabstwa Turgonii.

Cesarstwo - Dwa Buki


2. Opis lokacji

Dwa Buki usytuowane są w znacznym oddaleniu od miast. Swoją nazwę posiadłość zawdzięcza dwóm bukom, które rosną samotnie tuż obok siebie w pobliżu dworku. Drzewa te zdają się tworzyć bramę, gdyż pomiędzy nimi przebiega wąska droga w kierunku lasu i dalej poprzez gęstwinę.
Sam dworek to murowany, piętrowy budynek o bielonych ścianach, podpiwniczony i zwieńczony niewielkim strychem. Do jego tylnej ściany przylega parterowa przybudówka, gdzie znajdują się pomieszczenia mieszkalne dla służby. Wejść można do niej zarówno z wnętrza dworku, jak i z podwórza.
Główne wejście do domu znajduje się pod portykiem wspartym na czterech kolumnach. Prowadzą do niego niewysokie, kilkustopniowe schody pozbawione bocznych poręczy. Na fasadzie budynku widnieje herb przedstawiający czerwonego skorpiona w srebrnej tarczy. Tuż ponad nim widać ślad po innym herbie, lecz jest on zupełnie nieczytelny.
Na parterze mieści się kuchnia, spiżarnia, jadalnia, gabinet, biblioteka oraz salon. W salonie znajduje się boczne wyjście, prowadzące przez niewielki taras wprost do ogrodu. Do wszystkich parterowych pomieszczeń można wejść z głównego korytarza, na którego końcu usytuowane są schody, które stanowią dojście do piwnicy oraz na piętro.
Na piętrze znajduje się pokój pana domu sąsiadujący z niewielkim pomieszczeniem, pełniącym rolę garderoby. Prócz tego mieszczą się tu jeszcze dwa przestronne pokoje gościnne, łaźnia oraz pralnia. W korytarzu na piętrze są też schody na strych oraz wyjście na rozległy taras ogrodzony balustradą, z którego rozpościera się widok na pobliski las. Na balkon można wyjść także bezpośrednio z pokoju Igora.
Piwnice wykorzystywane są przede wszystkim do przechowywania zapasów żywności - głównie warzyw, owoców, a także przetworów z bogactw natury. Na strychu zaś składowane są przeróżne, niepotrzebne rzeczy, których nikt nie ma serca wyrzucić. Jednak jak na razie nie można nazwać miejsca na poddaszu rupieciarnią.
Prócz dworku, na terenie posiadłości stoją również budynki gospodarcze. Na lewo od domu jest całkiem spory spichlerz, gdzie przechowywane są zapasy zboża. Za to po prawej znajduje się stajnia połączona z wozownią, która docelowo może pomieścić dziesięć koni i cztery wozy. Aktualnie przebywa tu piątka koni, a miejsce w wozowni zajmuje jedynie dwukonny powóz i furmanka. Od strony lasu do ściany stajni przylega drewniana szopa, gdzie składowane jest drewno na opał oraz przechowywane są różne narzędzia gospodarcze. Wzdłuż reszty ściany ciągnie się drewutnia w postaci zadaszonej wiaty, gdzie porąbane drewno jest sezonowane.
Po prawej stronie dworku usytuowany jest także niewielki ogród podzielony na część warzywną oraz typowo rekreacyjną. Na jego obrzeżach rośnie kilka owocowych drzew. Niedaleko ogrodu znajduje się studnia.
Cały teren zajęty przez dom, budynki gospodarcze oraz ogród otoczony jest z trzech stron, prócz tej sąsiadującej z lasem, wysokim na ponad trzy metry ogrodzeniem. Można przez nie przejechać szeroką, kutą bramą, lub przejść usytuowaną tuż obok niej mniejszą furtką.

2.1. Psiarnia
Po tej samej stronie, co stajnia, w pewnym od niej oddaleniu, usytuowana jest psiarnia. Jej teren odgrodzony jest od reszty posiadłości wysokim płotem. Prowadzona jest tu hodowla psów czterech ras typowo myśliwskich oraz jednej rasy pastersko-stróżującej. Połowa dochodu z hodowli trafia do skarbca klanu Puhdas Maalima.
Centrum psiarni stanowi sporych rozmiarów parterowy, murowany budynek, w środku przedzielony na pięć głównych części, odpowiednio dla każdej z hodowanych ras. W pomieszczeniach zajmowanych przez psy, dla wygody i łatwiejszego zachowania czystości, zwierzęta mają do dyspozycji wyściełane słomą, drewniane ławy ustawione na ziemi na niewielkich podwyższeniach. Wydzielone są tu też osobne boksy dla szczeniąt i karmiących suk.
Wzdłuż budynku wyodrębniona jest sień, gdzie psy są karmione i mają dostęp do wody oraz mogą schronić się przed upałem. Prócz tego na terenie wybiegu wokół budynku zostały zasadzone drzewa, które latem zapewniają zwierzętom cień, by mogły swobodnie wypoczywać i bawić się na świeżym powietrzu.
Przy bocznej ścianie budynku dobudowana jest drewniana szopa, gdzie przechowywane jest wszelkie oprzyrządowanie potrzebne do żywienia i pielęgnacji psów, ich szkolenia oraz wykorzystywane podczas wypraw na polowania. Są to między innymi: kotły do kąpieli, saganki, w których podaje się jedzenie, smycze, kagańce i obroże.
Hodowane rasy psów:
- Hule,
- Wyżeł Durmak,
- Chart Snaben,
- Ogar Midmara,
- Owczarek Vektern.

2.2. Las i Myśliwska chata
Majątek ziemski Dwóch Buków obejmuje swoim zasięgiem także sporą połać lasu i okolicznych łąk. Droga biegnąca pomiędzy dwoma rosłymi bukami zagłębia się w knieję i tam rozgałęzia na wiele wąskich ścieżek. Część z nich przez lata nieużytkowania zdążyła już całkiem zarosnąć, ale po niektórych, mimo wszystko, nadal pozostał ślad. Prowadzą one między innymi do dwóch paśników i kilku myśliwskich ambon, z których to cztery najbliższe dworkowi nadają się do użytkowania, a pozostałe są w mniejszej, bądź większej rozsypce.
Jedna ze słabo widocznych dróżek biegnie dość głęboko w las, aż do sporej polany, na której stoi wybudowana z drewnianych bali myśliwska chata. Jest to mały domek, parterowy, bez podpiwniczenia i poddasza. Do środka prowadzą grube, drewniane drzwi, a dwa nieduże okna posiadają zabezpieczenie w postaci zewnętrznych okiennic. Wnętrze chaty pozbawione jest większych wygód, ale wystarczające, by spędzić w niej noc lub nawet więcej czasu. Myśliwski charakter domku oddają liczne łowieckie trofea wiszące na ścianach oraz broń używana zwyczajowo podczas polowań.

2.3. Wioska, pola uprawne i sady
Na północ od dworku, w odległości około 3km, leży niewielka wieś Bukowiec. Liczy sobie ona kilkanaście drewnianych chat z dachami krytymi strzechą. Zamieszkuje w niej około 30 osób, w większości chłopów, ale są tu też myśliwi, drwale, cieśle i stolarze.
Wieś od zachodu graniczy z lasem, a od wschodu i południa z polami uprawnymi oraz sadami należącymi do Dwóch Buków. Uprawiane są tu przede wszystkim zboża: pszenica, żyto i jęczmień; warzywa: ziemniaki i kapusta; owoce: jabłka i gruszki.
Plony służą w części do pokrycia zapotrzebowania posiadłości na pożywienie, jednak większość jest przeznaczona na sprzedaż, głównie w Azeloth.

3. Historia lokacji

Do niedawna jeszcze Dwa Buki należały do szlacheckiego rodu von Shyden, mającego swoją siedzibę w Azeloth. Z racji położenia na terenach typowo wiejsko-leśnych, ta nieduża posiadłość służyła jego członkom głównie jako miejsce odpoczynku, rekreacji i polowań. Korzystano z niej sporadycznie, a położony nieopodal Bukowiec był jedynie małą wioską liczącą kilka chat. Niewielki areał pól uprawnych nie przynosił zbyt dużego zysku, choć potencjał niewykorzystanych pod rolę terenów był dość znaczny. Wszystko się zmieniło 23 Festyara 4366 roku, gdy Baron Necel von Shyden, głowa tegoż szanowanego rodu, zdecydował się zostać seniorem Igora z rodu von Plauen. Pasował go na rycerza i jako swojemu wasalowi nadał mu ziemię, na której znajdowały się Dwa Buki.
Po przejęciu przez Igora posiadłości, jej zarządcą został Leryl Helavo. W pierwszej kolejności odnowiono dom i budynki gospodarcze oraz myśliwską chatę, dwa paśniki i najbliższe dworkowi ambony w pobliskim lesie. Wybudowano także nieduży, zadaszony kojec dla psów oraz rozpoczęto budowę sokolarni. Zadbano również o Bukowiec, wykorzystując w pełni tereny przeznaczone pod uprawę, dzięki czemu wieś w szybkim tempie zaczęła się rozbudowywać.
29 Asvarba tegoż samego roku posiadłość padła ofiarą bandyckiego napadu, w skutek którego spalone zostały doszczętnie, w większości drewniane, budynki gospodarcze. Na szczęście sam dworek nie ucierpiał od ognia, choć został w pewnym stopniu zdemolowany w środku oraz ściany zewnętrze wymagały odmalowania.
Niestety podczas napadu zarządca, Leryl Helavo został zamordowany. Jego następcą od 9 Axumela 4366 roku został Comdrigar Zefel. Zniszczone budynki zostały odbudowane jeszcze przed nadejściem zimy. Jedynie odbudowa sokolarni została zarzucona, a w jej miejsce wybudowano dużą psiarnię, gdzie prowadzona jest hodowla psów myśliwskich i stróżujących.

4. Lista mieszkańców/NPC

Postaci graczy:
Igor von Plauen vel Igor Abernov – właściciel Dwóch Buków [10338]

NPC:
Miano: Comdrigar Zefel
Rasa: Człowiek
Wiek: 49 lat
Profesja: Ochmistrz
Zajmowane stanowisko: Zarządca i sekretarz
Opis: Wysoki, z lekką nadwagą, spokojny, poważny i dystyngowany. Ma bladą cerę, sięgające ramion, rude włosy, które związuje z reguły czarną aksamitką oraz jasnoniebieskie oczy.
Zarządca Dwóch Buków od 9 Axumela 4366 roku. W jego pieczy pozostaje nie tylko dworek, ale i cały majątek ziemski należący do posiadłości. Odpowiedzialny jest za remonty i konserwację budynków oraz nadzoruje gospodarstwo i roboty rolne. Pełni także rolę osobistego sekretarza pana domu, zajmując się korespondencją i sprawami finansowymi. Jest obeznany z aktualnie obowiązującym prawem, a z języków obcych zna irimgardzki i amarthyjski.

Miano: Zelian Yercer
Rasa: Człowiek
Wiek: 53 lata
Profesja: Sługa
Zajmowane stanowisko: Lokaj
Opis: Mężczyzna średniego wzrostu, szczupłej budowy ciała. Jego krótko obcięte, ciemne włosy przyprószone są siwizną. Nie nosi zarostu, a wokół jego zielonkawych oczu przez przeżyte półwiecze nagromadziły się zmarszczki, świadczące o skłonnościach do serdecznego śmiechu. Na co dzień nosi swój służbowy strój, czyli czarną liberię wyszywaną srebrną nicią.
Jest odźwiernym, podaje do stołu, zajmuje się gośćmi, wykonuje bezpośrednie polecenia pana domu oraz przekazuje je reszcie służby.

Miano: Laurenjca Falbel
Rasa: Człowiek
Wiek: 65 lat
Profesja: Sługa
Zajmowane stanowisko: Ochmistrzyni
Opis: Starsza kobieta, siwe włosy nosi spięte w kok, poważną twarz ma naznaczoną zmarszczkami. Mimo swego wieku jest wyjątkowo energiczna i zaradna. Potrafi być uparta i nieustępliwa, jeśli uważa, że ma rację. Żona Lederga od ponad 45 lat.
Jest osobistą służącą pana domu. Zajmuje się sprawami ubrań, kąpieli, bieżących zakupów i nadzoruje pracę służby.

Miano: Lederg Falbel
Rasa: Człowiek (Elf)
Wiek: 69 lat
Profesja: Sługa
Zajmowane stanowisko: Ogrodnik
Opis: Starszy mężczyzna o białych jak mleko włosach przerzedzonych łysiną. Lekko szpiczaste uszy zdradzają jego mieszane pochodzenie. Średniego wzrostu, kościsty i nieco przygarbiony. Mąż Laurencji od ponad 45 lat.
Pracuje w posiadłości jako ogrodnik. Opiekuje się zarówno częścią kwiatową, jak i warzywną przydomowego ogrodu. Nadzoruje też zbiór owoców z rosnących na jego obrzeżach drzew.

Miano: Amda Retici
Rasa: Człowiek
Wiek: 23 lata
Profesja: Sługa
Zajmowane stanowisko: Pokojówka
Opis: Młoda kobieta, ciemnowłosa o bystrym spojrzeniu brązowych oczu. Wysoka, szczupła, energiczna. Jest uczynna, ciekawska i uwielbia plotkować.
Do jej obowiązków należy między innymi sprzątanie, zmienianie pościeli, pranie, prasowanie, przygotowywanie kąpieli, zbieranie naczyń ze stołu, rozpalanie ognia w kominkach oraz wybieranie z nich popiołu.

Miano: Rosafara Emrak
Rasa: Człowiek
Wiek: 42 lata
Profesja: Kucharz
Zajmowane stanowisko: Kucharka
Opis: Kobieta w średnim wieku, o rumianej i pyzatej twarzy oraz dużych, zielonych oczach. Długie jasnoblond włosy nosi splecione w warkocz. Niewysoka i korpulentna. Wszyscy mówią do niej Rosa. Żona Anzelma oraz matka Stena.
Uwielbia gotować i kuchnia jest jej prawdziwym żywiołem. Nie lubi, gdy ktoś inny ingeruje w jej „królestwo”, więc przygotowywaniem posiłków zajmuje się sama.

Miano: Anzelm Emrak
Rasa: Człowiek
Wiek: 45 lat
Profesja: Zaklinacz koni
Zajmowane stanowisko: Masztalerz (Starszy stajenny)
Opis: Ciemnowłosy mężczyzna w średnim wieku, o niebieskich oczach, krzaczastych brwiach i bujnym zaroście. Wysoki, barczysty i silny. Mąż Rosafary oraz ojciec Stena, którego przyucza do zawodu starszego stajennego. Zajmuje się i opiekuje końmi w Dwóch Bukach. Dba o ich zdrowie i odpowiednią kondycję.

Miano: Sten Emrak
Rasa: Człowiek
Wiek: 16 lat
Profesja: Sługa
Zajmowane stanowisko: Stajenny, goniec
Opis: Młody chłopak z potarganą, jasną czupryną na głowie i ciekawskim spojrzeniu niebieskich oczu. Wysoki, jak na szesnastolatka, szczupły i energiczny. Najmłodszy syn Anzelma i Rosafary.
Przyucza się na masztalerza, ale jak na razie pełni obowiązki stajennego, czyli karmi i poi konie oraz czyści stajnię. Zajmuje się także końmi gości odwiedzających Dwa Buki. W razie potrzeby pełni też rolę gońca.

Miano: Falibor Skelch
Rasa: Człowiek (Elf)
Wiek: 37 lat
Profesja: Sługa
Zajmowane stanowisko: Starszy psiarz
Opis: Mężczyzna ten na swój wiek wygląda wyjątkowo młodo. Jasnowłosy, o błękitnych oczach i bladej cerze. Lekko szpiczaste uszy i dość delikatna budowa ciała zdradzają jego mieszane pochodzenie.
Wielki miłośnik i znawca psów, które są jego pasją i całym życiem. Ma niezwykłe wyczucie i podejście do tych zwierząt. Układanie ich i tresura przychodzi mu z łatwością. Dozoruje hodowlę psów w Dwóch Bukach i pracę pięciu podległych mu psiarczyków oraz szkoli psy myśliwskie należące do pana domu.

Miano: Dehard Kel'ing
Rasa: Człowiek
Wiek: 34 lata
Profesja: Szampierz
Zajmowane stanowisko: Dowódca ochrony
Opis: Mężczyzna, którego fizjonomia nie zachęca do wdawanie się z nim w konflikty. Jego twarz poorana jest małymi bliznami, ale nie od ostrzy tylko przebytej niegdyś choroby. Średniego wzrostu, barczysty, z głową ogoloną na łyso i chłodnym spojrzeniu ciemnobrązowych oczu. Były żołnierz, najemnik, małomówny, opanowany i nieustępliwy.
Potrafi posługiwać się zarówno bronią białą krótką i długą, jednoręczną i dwuręczną, jak i łukiem, kuszą czy nożami do rzucania. Chroni teren Dwóch Buków wraz z pięcioma podległymi mu strażnikami, których sam sobie dobrał wedle własnego uznania.

5. Lista stworzeń oraz roślin

Rośliny:
Występuje tu las liściasty, w którym rosną przede wszystkim buki, dęby i graby.
Można też znaleźć:
- Bieluń,
- Sambic,
- Złośliwiec
- Morwa
- Orzeszkówka Potniczka.

Zwierzęta:
Las i okolice bogate są w zwierzynę, głównie jelenie, sarny, dziki, borsuki, lisy, zające, kuropatwy, dzięcioły i puszczyki.
Można tu też spotkać:
- Cyklonaz,
- Ćma Puchata,
- Lemurożarłok,
- Felliks,
- Ryś Fallathański,
- Wilk Fallathański.

6. Koszt lokacji

128 033 426 sztuk złota

11x Chata 
1x Pracownia rzemieślnicza 
1x Spichlerz  
1x Pokoje służby 
1x Rezydencja 
1x Chaty łowczych 
1x Chaty drwali 
1x Chaty zbieraczy 
7x Pole 
1x Farma 

7. Typ lokacji

Rodowa

Właściciel - ród von Plauen

8. Autor

Igor Abernov

 

Wróć do strony głównej