Budowa Sferrum

Przeglądano 2328 razy

Wracając jednak do samych zapisków, nie wiadomo dlaczego Tenau pozwolili je odnaleźć Ludziom, nie wiadomo dlaczego Angus potrafił je odszyfrować. Na pewno jednak zawierają bardzo użyteczną wiedzę o Bezmiarze i Sferrum. Fallathan jest Sferrum, ogromną kulą, która wypełniona jest materią. Składa się ono z kilku elementów:

- Terrum – jest to ogromna płyta skalna, na której występują morza, oceany, suchy ląd, rzeki, góry itd. Wędruje ona po wnętrzu bańki, ale tylko po określonej osi która nigdy się nie zmienia.
Na obrzeżach Terrum wody oceanów są ograniczone przez spiętrzone skały oraz samo Barrum, które odparowuje wodę do atmosfery. Jest to bardzo nieprzyjazne miejsce, występują tam ogromne temperatury, burze, trzęsienia ziemi, nie istnieje tam żadne życie.

- Barrum - jest to płynna masa na której leży Terrum. Łagodzi ona tarcie Terrum po powierzchni bańki. Jeśli gdzieś będzie za mało Barrum aby oddzielić Terrum od czystej energii Sferrum to występują tam okresowe trzęsienia ziemi, wybuchy wulkanów lub inne niewytłumaczalne wydarzenia. Barrum przekształca też czystą energię bańki na ciepło.

- Luminus - jest to tzw. księżyc. Kula energii, która świeci bardzo słabym światłem. Jest związane z dobowym cyklem Sferrum, w którym Luminus albo jest pod Terrum i jest wtedy niewidoczny, albo jest nad Terrum i jest wtedy widoczny. Związany jest z nocną fazą dnia.

- Solimus - jest to tzw. słońce. Kula energii, która świeci bardzo silnym światłem. Kula ta jest zawsze po przeciwnej stronie Sferrum niż Luminus. Gdy jedna z kul chowa się za Terrum druga się pojawia. Związany jest z dniem.

 

Autor: Thoran

Wróć do strony głównej