Demon

Przeglądano 1393 razy

1. Wygląd

Demony, które przybyły do Fallathanu są w stanie przybrać dla siebie dwie formy. Pierwsza z nich to Luminos - forma humanoidalna oraz Daimon - forma w której przybierają kształt Demonicznej bestii.

W formie Luminos Demony są bardzo atrakcyjne fizycznie, podobne do aniołów jednak z pewnymi różnicami. W tej formie męskie osobniki mogą mieć zarost.  Kolor włosów jak i kolor oczu, może być dowolny, chociaż bardzo często są to popularne kolory, poprzetykane lub nie  pasemkami. Podobnie jest z karnacją, która może występować od bardzo jasnej aż do bardzo ciemnej. Na plecach pomiędzy łopatkami, pod lekkim skosem znajdują się skośne znamiona, przypominające blizny. Skrywają one  skrzydła, które w razie potrzeby Demon może rozłożyć. Skrzydła mogą być pierzaste jak również błoniaste, które mają na swych końcach zakrzywione zrogowacenia, którymi mogą zaatakować jeżeli zajdzie taka potrzeba. Rodzaj posiadanych skrzydeł jest związany ze statusem społecznym.

W formie Daimon Demony przybierają postać piekielnych bestii, ukazując swe wewnętrzne oblicze. W tej formie Demony wydają się bezpłciowe. Jednak to nie prawda. Kobiety są odrobinę smuklejsze, o zaokrąglonych biodrach i niewielkich piersiach. Mężczyźni mają szerokie ramiona, wąskie biodra. Brak osobnikom jakichkolwiek oznak płciowych. Występują cztery formy bestii, które zależą od klasy postaci.

2. Historia

Demony powstały w ciemności stworzone przez Baal’at’ehkma co w ich rodzimym języku oznacza Bezimienny. Przez pierwsze wieki swego istnienia były słabe i nieporadne, dopiero z czasem zaczęły przybierać na sile dzięki swym pierwotnym instynktom. Właśnie przez te cechy doszło pomiędzy nimi do bratobójczej wojny, która trwała przez wieki. Wszystko zmieniło się gdy do władzy doszedł Ananel, który stworzył nowy porządek wspierając się na rodzimej tradycji. Miał on wizję utworzenia Inferna, ściśle zhierarchizowanego społeczeństwa, któremu będzie przewodniczył ArcyDemon. Zmiany trwały długo, ponieważ Demonom trudno było się przyzwyczaić i odnaleźć w nowym porządku. Harde i nieobliczalne w swych działaniach Demony zmuszone zostały do podporządkowania się i respektowania nowego prawa, co nie było dla nich wcale takie łatwe. Jednak zmęczone wyniszczającymi bratobójczymi wojnami Demony całkowicie poddały się woli nowego przywódcy, który obwołał się ArcyDemonem.

Kiedy rasa po raz pierwszy od jej powstania, zaczynała rozkwitać i wieść całkiem normalne dla nich życie, na rodzimym sferrum pojawiła się nowa rasa istot. Ze wstępnych badań i informacji jakie udało się zebrać jasno wynikało, iż owe stworzenia są znacznie silniejsze i znacznie mniej podatne na działania Demonów. Jednak były znacznie większym źródłem mocy niż obecni już Lumici.  Istoty nazwały się Aniołami, jednak Demony nadały im we własnym języku nazwę Haal’all co znaczyło “świetlisty”. Ananel stworzył siedem kast społecznych, które zostały nazwane potocznie kręgami, miały na celu umiejscowić Demony względem swoich możliwości i umiejętności, jakimi byli naturalnie obdarzeni by móc jak najlepiej przysłużyć się rasie jak i samemu ArcyDemonowi. Nie był to łatwy i spokojny proces, jednak pomimo trudności udało się w pełni i na nowo zorganizować strukturę rasy.

Po pojawieniu się Aniołów, którym Demony nadały im we własnym języku nazwę Haal’all co znaczyło “świetlisty” doszło do Wielkie Wojny pomiędzy rasami. Wojna trwała długo i była wyniszczająca dla wszystkich, na początku Demonom szło dobrze jednak z czasem szala zwycięstwa przechylała się na stronę aniołów. Nim doszło do decydującej bitwy, która miała stanowić o losie całej rasy, zorganizowano spotkanie na którym po burzliwych obradach postanowiono uratować chociaż część rasy. Dzięki energii rodzimego Sferrum i wiedzy magów udało się otworzyć portal przez który część Demonów mogła przejść do innego Sferrum i tym samym uratować przed zapomnieniem kulturę i dziedzictwo Demonów.

Nowym domem okazał się być Fallathan, w którym po przejściu pojawili się w Tor Beann`shie, w którym poznali pierwszą istotę, któa była w stanie im się oprzeć - Gorbasha. Zawarli oni pakt, na mocy którego Gorbasha powołano Cerberem - Istotą strzegącą artefaktów przejścia i miejsca, w którym upatrywali nadziei na osiągnięcie swoich celów. Aby sekret został zachowany i aby chronić miejsce mocy, zawarto kolejne porozumienie, w wyniku którego Arcykapłanka wraz z Demonami, Cerber i magowie należący do Rady Wiatru przeprowadzili rytuał. Za pomocą magii zebrano cały pył, jaki podniósł się z ziemi w wyniku przejścia Mrocznych i skumulowano go na całym północnym obszarze Dol Velen w postaci mgły, wprawiając go w stan letargu. Twór wzburzony obecnością intruzów wyzwala swoją moc, skazując każdą Istotę jaka znajdzie się w jej zasięgu na całkowite opętanie, szaleństwo i powolną agonię, w więzieniu, jakim staje się wówczas Las Tysiąca Łez. Rytuał ten przypieczętował również traktat o zachowaniu bezwzględnej tajemnicy Tor Beann`shie, którą po dziś dzień strzeże Cerber i wybrany przez niego mag, noszący miano Wiatru Cień.

3. Wskazówki jak odgrywać rasę

Demony to rasa z natury zła, która czerpie energię z popełnianych przez innych grzechów. Będą dążyć wszelkimi możliwymi środkami aby zmusić innych do popełnienia grzechu. Nie powstrzyma ich przed tym nikt i nic. Demony są wrogiem wszystkiego, a największym ich wrogiem są anioły, które winią za opuszczenie rodzimego Sferrum i tułaczkę z tym związaną. Demon może pomóc innym, może spełnić dobry uczynek, jednak jeżeli to uczyni to tylko w konkretnym celu. Wszystkie działania są dobrze przemyślane, nie działają bezmyślnie. Demony będą dążyły do całkowitego unicestwienia aniołów, oraz tych którymi się opiekują. Chcąc wrócić do swojego świata, potrzebują niewyobrażalnego pokładu energii, a taki tkwi w całym Fallathanie - aby móc wrócić będą chciały zniszczyć Fallathan.

Rasa jest zhierarchizowana więc każdy Demon komuś podlega.

Demon - Mroczny - Arcydemon.

Demony nie są słodką rasą, nie przesiadują po karczmach popijając jabłecznik rozmawiając o błękitnych migdałach. Jeżeli są to albo coś knują, albo zwyczajnie odpoczywają w podróży. To samo dotyczy sesji fabularnych i sesji prywatnych.

Każdy odgrywający postać Demona jest co jakiś czas weryfikowany - od członków rasy wymaga się aktywnego uczestnictwa w życiu rasy jak i gry.

 

Demony jako rasa nie są znane mieszkańcom Fallathanu. Wiedzą, a raczej domyślają się, że takowa istnieje jednak nikt tego faktu nie potwierdził. Demony nie ujawniają się, więc jeżeli ktoś nie powie lub nie przemieni się przy kimś to ten nie będzie wiedział czy to Demon czy nie. O Demonach wiele mówią ludowe klechdy, w których przypisuje się im nadludzką moc. Wszystko co złe, wszystko co złego nas w życiu spotka przypisuje się Demonom. W Fallathanie nie ma żadnych zebranych prawdziwych informacji na temat tej rasy, jednak mimo to rasa istnieje. Póki co w ukryciu przed oczami innych, albowiem najważniejsza jest dla nich misja jaką muszą wykonać by móc powrócić do swojego świata. Nadejdzie bowiem czas Wielkich Żniw kiedy Demony się ujawnią i rozpoczną walkę z każdą istotą, która nie podda się woli Demonów.

 

Kilka ważnych informacji:

 

  • Demony to rasa długowieczna jednak są jak najbardziej śmiertelne,ale nie są nieśmiertelne,
  • nie spisują cyrografów, jeżeli chcą coś osiągnąć to po prostu działają
  • Demony normalnie się pożywiają, jednak potrzebują energii z Kamienia Mocy do egzystencji,
  • Demony nie mogą się rozmnażać z Orkiem, Jaszczurem, Skyygem, Gnomem, Goblinem, Koboldem, Nagiem, Leonidem,
  • Demony działają tylko i wyłącznie w swoim i rasy interesie,
  • Demony nie ujawniają się jeśli nie ma takiej potrzeby,
  • Demony są złe,
  • naturalnym wrogiem Demonów są anioły,


Inne sprawy należy konsultować z Opiekunem Rasy.

                                                          

                                   

 

Artykuły w kategorii:

Nazwa Artykułu Przeglądano Ostatnia modyfikacja
Demon - OPIS ROZSZERZONY 1478 11-01-2017

Wróć do strony głównej